Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Denizli Sosyal Konut Projesine Başvuru Yap 2022

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Denizli Sosyal Konut Projesine Başvuru Yap 2022

  Erdoğan ''Vatandaşlarımız toplam 608 bin lira fiyata sahip, 2 artı 1 konutlarımıza aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle, 240 ay vadeyle sahip olabilecekler. 850 bin fiyata sahip 3+1 konutlar 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vade ile yapılabilecektir.'' dedi.

  Yüzde 10 peşinat alınacak. Vade süreleri ise 240 ay olarak belirlendi. 2 +1 konutlar 608 bin liradan 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle , 3+1 konutlar 850 bin TL'ye 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle sunulacak.
  İş yerlerini 350 bin liradan başlayan fiyatlar ve 2 bin 633 liradan başlayan taksitlerle, 120 ay vade ile emekçilerimize, genç girişimcilerimize sunacağız.

  Arsalarda ilk gruptakilerin 350 ila 500 metrekare müstakil, ikinci gruptaki arsalar hisseli parsellerden oluşacak.

  Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine başvurular yarın başlıyor. Hane geliri 16000 liranın altında olan her Denizlili başvuru yapabilecek.

  Başvurular : 31 Ekim'e kadar Ziraat Bankası, Halkbank şubeleri ve E-devlet üzerinden alınacak.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın. Resmin ismi: 5dyw2d3.jpg Görüntüleme: 0 Büyüklüğü: 103.4 KB

  Denizlide Sosyal Konut Projesi Hangi İlçelerde Yapılacak :

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: ju2ip0w.jpg
Görüntüleme: 24
Büyüklüğü: 43.3 KB

  Kimlere ne kadar kontenjan ayrılacak :
  • GENÇLER % 20 - 50 BİN KONUT
  • EMEKLİLER % 20 – 50 BİN KONUT
  • ŞEHİT YAKINLARI-GAZİLER % 5 12 BİN 500 KONUT
  • ENGELLİLER % 5 12 BİN 500 KONUT
  • DİĞER VATANDAŞLAR % 50

  İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI :


  TOKİ aracılığıyla inşa edilecek konutlara, proje ili sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet eden veya proje il nüfusuna kayıtlı, kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine ülke sınırları içinde tapuda kayıtlı konutları bulunmayan, daha önce TOKİ aracılığıyla ev satın almamış 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşları başvuru yapabilecek.

  Sosyal konutlar için bir haneden tek başvuru alınabilecek.

  Yeni sosyal konutlarda gençler, emekliler, şehit yakınları ve gaziler ile engellilere kontenjan ayrılacak. Genç kategorisine 1991 Eylül ayından sonra doğanlar müracaat edebilecek.

  Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile bunların dul ve yetimleri hariç başvuruda bulunacaklarda, aylık hane halkı gelirinin İstanbul için en fazla net 16 bin lira, yurt genelinde ise en fazla 14 bin lira olması şartı aranacak.

  Konutların aylık taksitleri asgari ücretlilerin ödeyebileceği tutarda olacak. Ödeme, toplam hane gelirinin yüzde 30'unu aşmayacak, 240 aya kadar vade imkanı getirilecek.

  Proje kapsamında satışa sunulacak 100 bin arsa, elektrik, su ve doğal gaz altyapıları tamamlanmış, imar planları bulunan ve inşaat yapmaya hazır şekilde teslim edilecek. Başvuru bedeli 500 lira olarak belirlenen kampanyadan faydalanmaya hak kazananlar bu arsalar üzerine kendi evlerini yapabilecek.


  Kura Çekilecek :

  Başvuru şartlarını taşıyanlar arasında kura çekilecek.

  Arsa satışı başvurularında şu şartlar aranacak:

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  Yoksul ve dar gelirli olmak,

  Kendisinin, eşinin veya ergin olmayan çocuğunun herhangi bir belediye sınırı içerinde ev yapmaya müsait arsaya veya herhangi bir yerde bir ev veya apartmanın ayrı bir dairesinin karşılığı olan arsa payına sahip olmamak,

  Daha önce 775 sayılı Gecekondu Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği hükümlerine tabi uygulamalardan faydalanmamış olmak.

  "Küçük ve orta ölçekli sanayiciye yönelik 28 ilde oluşturulacak sanayi sitelerindeki 10 bin iş yeri" için başvuru bedeli 2 bin lira olarak belirlendi.

  Projenin bu ayağına başvuruda bulunacaklardan, projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı veya o il sınırlarında faaliyette bulunan 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşı olması şartı aranacak.

  Başvuru yapacaklardan ayrıca ustalık, iş yeri açma, ilgili oda kayıt veya vergi mükellefi belgesi ile e-Ticaret yapıldığına dair belgeler istenecek.

  Sanayi sitelerindeki iş yerleri için başvuru yapacakların, kendisinin, eşinin ve 18 yaşından küçük çocuklarının mülkiyetinde sanayi dükkanı olmaması da gerekecek.
Hazırlanıyor...
X

AdBlock Algılandı

Lütfen Adblock'u Devre Dışı Bırakın

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakarak Bizi Destekleyin. --Denizliliyiz.Com Yönetimi--

AdBlock'u Kapattım...