Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Denizli Irlıganlı Narı 2022

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Denizli Irlıganlı Narı 2022

  Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Irlıganlı Mahallesi'nde yaklaşık 24 bin dekarda hicaz nar üretimi yapılmaktadır. Mikroklima özelliğine sahip ovada yaklaşık 24 bin dekar alanda hicaz narı üretimi yapılıyor. Tat, renk, aroma, kalite ve yüksek kalibresiyle ihracatçı firmaların tercih ettiği hicaz narının yüzde 90-95'lik bölümü ihracata gittiği biliniyor. Pamukkale ovasında yoğunlukla üretimi sağlanan nar, standartların üzerinde Türkiye’deki en kaliteli nar olma özelliğini taşıyor. Hicaz narı Irlıganlıda 1990’lı yıllardan günümüze kadar üretimi devam ediyor.  Nar Suyu Nasıl Çıkarılır? Nar Ekşisi Nasıl Yapılır?


  Narın suyunu sıkmak için narı ikiye bölüp tokmak yardımıyla narın tanelerini bir kap içine toplayabilirsiniz. Bu en yorucu işlem ama en lezzetli acısız nar suyunu yapmanın en iyi yoludur.


  Sıkılan nar suyunu sonra bir kazan içine koyup saatlerce kaynatarak nar ekşisini elde edebilirsiniz.

  Ayrıca Irlıganlıda bulunan nar taneleme ve sıkma tesisi de mevcut. Bu tesiste kolayca narları kabuğundan ayırıp, narın suyunu sıkabilirsiniz.
  ırlıganlı hicaz narı, ırlıganlı hicaz narı fiyatları 2022, nar ekşisi nasıl yapılır, nar suyu nasıl hazırlanır, en kaliteli hicaz narı nerede yetişir, en doğal nar ekşisi, ırlıganlı nar ekşisi, ırlıganlı nar suyu, nar fidanı yetiştirme 2022, hicaz nar bakımı nasıl olmalı​


Hazırlanıyor...
X

AdBlock Algılandı

Lütfen Adblock'u Devre Dışı Bırakın

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakarak Bizi Destekleyin. --Denizliliyiz.Com Yönetimi--

AdBlock'u Kapattım...